Kā relikvijas nonāca pie mums?

 

Mūsdienu tehnoloģiju un meklētājprogrammu laikmetā ir ļoti viegli un vienlaikus grūti atrast informāciju. Taču šajā gadījumā informācija un pareizie cilvēki mūs atrada paši!

Tas notika 2023. gada 8. martā, kad mēs saņēmām epastu no mums iepriekš nezināmas sievietes, Audrijas Nelsones no ASV, ar sekojošu saturu:

 

“Sveicināti!

Es esmu persona, kas atrada Jura Fetlera (Roberta Fetlera dēla) 13 vēstules. Viņš bija sarakstes draugs ar mana vīra tanti no 1937. līdz 1941. gadam, kad viņš bija pusaudzis.

Esmu ieplānojusi vizīti Rīgu 2023. gada 2.-6. aprīlī, un vēlos sazināties ar Jums, lai vienotos par Latvijas Bībeles centra Fetlera muzeja apmeklējumu, ar kuru Jūs esat saistīti.

Lūdzu, dariet man zināmu, vai ir iespēja tikties ar jums un/vai apskatīt Fetlera muzeju. Es arī ceru, ja iespējams, apmeklēt Pestīšanas tempļa baznīcu.

 

Ar nepacietību gaidu, kad drīz būšu Rīgā!

Cerībā un priekā vienmēr,

Audrija Nelsone.”

 

Pēc neilga laika mēs pēkšņi saņēmām zvanu no Astrīdas Holmas – Roberta Fetlera mazmeitas. Izrādījās, ka Astrīda iepriekš sarakstījās ar Audriju Nelsoni, kura savukārt aicināja un lūdza Astrīdu kopā ar viņu apmeklēt Viljama Fetlera muzeju LBC telpās.

 

Galu galā telefonsarunā Astrīda izteica vēlmi ierasties un tikties ar mums iepriekš, kā arī uzdāvināt dažas ģimenes relikvijas. Vēlāk mēs tikāmies kopā ar Audriju un Astrīdu un mums bija brīnišķīgs un interesants laiks gan LBC, gan “Pestīšanas tempļa” dievnamā. Šādā brīnumainā veidā mēs saņēmām vairākas autentiskas fotogrāfijas un portretus no Fetleru ģimenes arhīva, kas atrodas šajā vitrīnā.

 

Izbaudiet šo bilžu vēstures stāstu!

 

 

Roberta Fetlera mazmeitas Astrīdas Holmas dāvinājumi