Latvijas Bībeles centrs (bijušais Rīgas Starptautiskais Bībeles Institūts, RSBI) kā daļa no Kristīgās Misijas “Atmoda”  un Rīgas Bībeles baznīcas kalpošanas, tika dibināts 1992. gada 6. februārī. Institūta dibinātājs un pirmais direktors bija mācītājs Genādijs Zavaļijs. Īpašu ieguldījumu RSBI veidošanā deva arī studentu dekāns Konstantīns Juriņenoks, kurš aktīvi iesaistījās RSBI veidošanā kopš tā dibināšanas.

Kopš 1996. gada RSBI direktors bija toreizējs Betānijas krievu baptistu draudzes mācītājs Vladimirs Andrijecs. Viņa vadībā RSBI uzņēma pirmo latviski runājošo studentu grupu. Tas bija ļoti veiksmīgs eksperiments, un no tā brīža darbojās divas valodu plūsmas – krievu un latviešu. Pēc V. Andrijeca iniciatīvas tika atvērtas arī divas filiāles Latvijā – Tukumā un Cēsīs.

 

2004. gadā no Vladimira Anrijeca vadību pārņēma pagaidu direktors Viljams P. Martins, kurš līdz tam bija atbildīgs par RSBI akadēmisko daļu. Viljams un viņa sieva Sindija Martina bija misionāri, kuri Latvijā kalpoja vairāk nekā 10 gadus.

 

Kopš 2008. gada RSBI vada Dr. Vitalijs Petrenko, kurš bija atgriezies Latvijā kopā ar savu sievu Dr. Esteri Petrenko. Estere ieņēma akadēmiskā direktora-dekāna amatu. Viņu vadībā RSBI turpināja attīstīties un paplašināties, uzsākot dažādas programmas. Viņi turpināja iesākto darbu ar RSBI filiālēm dažādās pilsētās. Viņu vadībā un dažādos laikos RSBI atvēra filiāles Daugavpilī, Liepājā un Talsos.  Vēlāk filiāles tika organizētas ar tālmācības programmas palīdzību, ko vadīja Andrejs Priedītis, kurš mūsu programmas ieviesa arī ieslodzījuma vietās un dažādās Latvijas draudzēs, tādejādi radošā veidā paplašinot mācīšanās iespējas arī ārpus Latvijas robežām.

 

2011. gada jūnijā tika nodibināts Latvijas Bībeles centra fonds (LBC), kas pārņēma un turpināja RSBI kalpošanu, sasniedzot kvalitatīvi jaunu apmācību līmeni.

Šis gads kļuva ievērojams un nozīmīgs arī ar to, ka tajā saņēmām daudzus nopietnus pamudinājumus no Dieva saistībā ar ēku, kas atrodas blakus Pestīšanas Tempļa dievnamam Krāslavas ielā Rīgā. Pēc kāda izpētes laika noskaidrojās, ka šajā ēkā no 1924. līdz 1935. gadam atradās Vilijama Fetlera dibinātā Bībeles un Misiones skola. Viljams (Malovs) Fetlers bija aktīvs Dieva Vārda sludinātājs un misionārs Krievijas impērijā, Latvijā un ASV 20. gadsimta sākumā.

Mēs saņēmām redzējumu no Dieva par šo ēku un 2013.gadā ticībā sākām tās rekonstrukciju. Kungs bija uzticīgs mums un Savam vārdam, un 2017. gada rudenī mēs pabeidzām šo projektu. Mēs priecājāmies un turpinām priecāties par Dieva labvēlību attiecībā uz mūsu pašu ēku LBC vajadzībām.

 

Mēs pastāvīgi cenšamies pilnveidot un izstrādāt jaunas, aktuālas studiju programmas.

Jaunākie LBC programmu papildinājumi bija: – 2018. gada martā tika atvērta “Sludinātāju skola”.

Programma “Kristietība, darbs un sabiedrība“, kas tika uzsākta 2019. gada septembrī sadarbībā ar Londonas Laikmetīgās kristietības institūtu (“The London Institute for Contemporary Christianity”).

2020. gada 25. novembrī sākām piedāvāt augstākās izglītības programmas, sadarbojoties ar Dienvidāfrikas Ziemeļrietumu universitāti (“North-West University of South Africa”).

Kungs pamudināja mūs 2021. gada augustā uzsākt jaunu programmu draudzes padomdevējiem, vienlaikus atverot LBC krīzes centru. Krīzes centra atvēršanas savlaicīgumu apstiprināja kara sākums Ukrainā 2022. gada februārī un bēgļu pieplūdums Latvijā.

LBC kalpošanas stāsts turpinās…

 

Pievienojieties mums un rakstiet vēsturi kopā ar mums!