Pašā sākumā
Ēka, kas kļuvusi par mājvietu Latvijas Bībeles centram, ir vēsturiska celtne ar interesantu un bagātu vēsturi. Šīs ēkas mērķis, pirms to 20. gadsimta 20. gados iegādājās Viljams Fetlers, ir vēsturē tīts. Īstais stāsts sākas ar šo Latvijā dzimušo evaņģēlistu.
1907. gadā pēc Čārlza Spērdžena koledžas absolvēšanas jaunais Viljams Fetlers atgriezās Krievijas impērijā ar dedzīgu vēlmi pasludināt Labo vēsti Krievijas impērijas galvaspilsētā Sanktpēterburgā. 1907. līdz 1915. gadam viņš kalpoja Sanktpēterburgā un Maskavā, līdz viņš tika “izraidīts” no Krievijas impērijas. Dažādu iemeslu dēļ Pirmo pasaules karu Fetlers ar ģimeni pārlaida ASV. Latvijā viņš atgriezās 1923. gadā ar vēl lielāku apņēmību sludināt Evaņģēliju savā dzimtenē. Būdams vizionārs un stratēģis, Fetlers plānoja Bībeles skolu, kurā nākamie misionāri tiktu apmācīti sludināšanā un pēc tam nosūtīti uz dažādām misijas vietām. Tā aizsākās “Latvijas Misijas un Bībeles Skola”, kuras pirmais studentu izlaidums bija 1925./26. gadā.
20. gadsimta divdesmito gadu sākumā šajā ēkā dzīvoja Viljams Fetlers kopā ar ģimeni. Viņa ģimene, kurā bija daudzi bērni, apdzīvoja telpas 3. stāvā. Šajā ēkā atradās arī neliela izdevniecība, kopmītnes studentiem un Bībeles skolā strādājošajam personālam. Citas telpas tika izmantotas Bībeles stundām un dažādiem izglītojošiem pasākumiem. Šajā ēkā notika arī pārsteidzošs evaņģelizācijas darbs, kas tika veikts sadarbībā ar kanādiešu evaņģēlistu Osvaldu J. Smitu (Oswald J. Smith). Arī daži Bībeles marši pa Rīgas ielām sākās no šīs notikumiem bagātās ēkas.
Bībeles skola pastāvēja trīsdesmitajos gados līdz pat Viljama Fetlera aizbraukšanai uz Ameriku 1939. gadā.
Nākamais vēsturiskais posms sākās 1940. gadā, kad Latvijā ienāca padomju karaspēks, liekot valstij zaudēt neatkarību un valstiskumu. Padomju vara neatgriezeniski slēdza netālu esošo “Pestīšanas templi“, un ēka pārtapa par tipisku padomju daudzdzīvokļu namu. Šajā ēkā dažādos laikos dzīvoja baptistu teologa Josifa Čekalova un Andreja Petrova ģimenes. Gadu gaitā ēka cieta no aprūpes trūkuma un pamazām sabruka, galu galā līdz 20. gadsimta 90. gadu beigām kļūstot par sagruvušu ēku, kurai bija nepieciešams kapitālais remonts.
Ēkas atjaunošana
Tomēr Kungam bija cits plāns attiecībā uz šo ēku. Kādu dienu 2010. gadā, dodoties uz “Pestīšanas templi“, Vitalijs Petrenko, toreizējais Rīgas Starptautiskā Bībeles institūta direktors, dzirdēja Tā Kunga balsi, kas teica: “Šī ēka ir paredzēta LBC”. Toreiz Vitalijs neko nezināja par šo ēku, bet, būdams ieinteresēts un ziņkārīgs, viņš sāka atklāt ēkas vēsturi un tās saistību ar Viljamu Fetleru. Neilgi pēc tam radās vīzija par šīs ēkas atjaunošanu, un 2013. gada 8. februārī sākās atjaunošanas darbi.
Brīnuma tapšana
Tas bija ievērojams ticības ceļojums ar daudziem kāpumiem un kritumiem. Viss projekts tika dēvēts par “brīnumu, kas top“. Būdama svētīta ar pietiekamiem līdzekļiem un dāsniem ziedojumiem, šī ēkas vēstures nodaļa noslēdzās ar veiksmīgu visa projekta pabeigšanu, kad 2017. gada 28. septembrī notika pirmais pateicības un ēkas iesvētīšanas dievkalpojums. Kopš tā brīža šī vēsturiskā ēka ir kļuvusi par plaukstošu “mājvietu” un centru dažādām kalpošanām, tostarp LBC izglītības aktivitātēm. Fetlera sākotnējā vīzija par Bībeles izglītības centru pašā Rīgas sirdī dzīvo tālāk!
Un tā vēsture joprojām veidojas…